Hizb-ül-bahr

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Bildir
Vazgeç

Hizb-ül-bahr, kitabını evliyânın büyüklerinden, hadis âlimi ve Şâzilî yolunun ilk rehberi, Ebül-hasen-i Şâzeli hazretleri yazmıştır. Ebü’l-Hasan-ı Şâzilî, Allahü teâlânın ihsân ve ikrâmlarına kavuşmuş, görünen ve görünmeyen bütün olgunluklara erişmiş bir Allah dostudur. Yıllarca ilim öğrendi. Din ilimlerinin hepsinde derin âlim oldu. Hepsinin inceliklerine ve sırlarına kavuştu. “Her istediğim zaman, Resûlullahı baş gözümle görmezsem, kendimi Onun ümmeti saymam” buyururdu. “Hizb-ül-bahr” duası için, Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye ve İslâm Ahlâkı kitabında “pek faydalı” denilerek tavsiye edilmiştir.

“Hizb-ül-bahr” okumak derdlerden, sıkıntılardan kurtulmak için pek faydalıdır. Ayrıca, hasta üzerine sabah-akşam okunursa şifa bulur. Sihirden, büyüden kurtulur.

Sabah namazından sonra okunursa, cin, şeytan ve kötü insanların şerrinden korunur.

Kötü, zalim insanların yanına giderken okunursa, onların şerrinden, hilesinden korunur.

Tehlikeli yolculuklarda okunursa tehlikeden emin olur.

Önemli bir murada, dileğe kavuşmak için, 11 Fatiha, 11 Liilafi ve 3 defa Hizbül Bahr okunursa, Allahü teâlânın izniyle arzusu gerçekleşir.

İşleri iyi gitmeyenler, borcunu ödemede güçlük çekenler, üç gün sabah-akşam okurlarsa ödeme kolaylığına kavuşurlar.

Ebül-hasen-i Şâzeli buyurdu ki: “ Allaha’a yemin ederek diyorum ki, kim bu hizbi tam bir ihlas ve samimi bir kalb ile okursa, sıkıntılardan kurtulur, muradına kavuşur”

0
AlBayrak 2023-03-14T19:24:30+00:00 0 Cevap 0 Görüntüleme Acemi 0