Excel Hücre Birleştirme

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Bildir
Vazgeç

Excel Hücre Birleştirme

Excel Hücre Birleştirme, Excelde hücrelerin birleştirilmesi işlemi yapılmasının birden fazla türü olduğu bilinmektedir.

Excel’in 2016 Versiyonunda hücre birleştirmek için öncelikle birleştirme yapmak istediğiniz hücre aralığını seçmeniz gereklidir.

Seçimi tamamladıktan sonra Excel Üst Menüsünde Giriş Kısmının Altında, Hizalama kategorisi içerisinde Birleştir ve Ortala butonuna bir kez tıkladığınızda hücrelerin birleştirildiğini görebileceksiniz. Bu durumda birleştirilen aralıkta herhangi bir veri var ise bu verilerin ortalı bir şekilde geleceğini de görebileceksiniz.

Yana Birleştir

Excel Hücre Birleştirme yapılmasını istiyorsanız ancak ortalama yapılmasını istemiyorsanız, yukarıda bahsettiğim butonun yanında bulunan aşağı ok yardımı ile ilgili liste açıldığında yana birleştir sekmesini göreceksiniz. İlgili hücrelerin seçimini tamamladıktan sonra yana birleştir sekmesini seçtiğinizde seçiminiz arasında bulunan verilerin sol tarafta kaldığını göreceksiniz.

Hücreleri Çöz

Excel ile Hücre Birleştirme işleminden sonra ise hücrelerin çözülmesi gerektiğinde ise isterseniz Birleştir ve Ortala butonuna bir kez tıklatarak, isterseniz aynı butonda aşağı açılan ok yardımıyla Hücreleri Çöz seçeneğini seçerek ilgili hücrelerin birleştirme işlemlerinin iptal edilmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz web sitemizin anasayfasını ziyaret etmeyi ve sorularınıza farklı farklı çözümler bulabileceğinizi bildiriyoruz.

 

 

 

0
AlBayrak 2022-11-26T19:58:32+00:00 0 Cevap 16 Görüntüleme Acemi 0